Přeskočit navigaci
 
 

Navigační cesta

Titulní strana  > RESERS - bibliografická databáze pro odpadové hospodářství

 
Stálé URL této stránky. Chctete-li kdykoliv najít tuto stránku, bez ohledu na její možné fyzické přemístění, uložte si záložku na tento odkaz.

RESERS - bibliografická databáze pro odpadové hospodářství

Vážení uživatelé,

tato databáze přináší informace z odpadového hospodářství a souvisejících oblastí. Obsahuje přes 25 tisíc anotovaných záznamů článků z českých a zahraničních odborných časopisů a sborníků od roku 1993. Plné texty článků jsou k dispozici v knihovně MŽP.

Vyhledávání v databázi:

Modrá lišta nabízí volbu způsobu prohledávání databáze.

Fulltextové hledání umožňuje rozšířené vyhledávání ve všech polích databáze. Výsledek rešerše je možné tisknout nebo uložit do souboru - zobrazení pro tisk nebo na obrazovku.

Listovat v databázi lze podle autora, názvu článku nebo pramenu (název časopisu nebo sborníku). Políčko „Najít“ usnadňuje nalezení požadovaného záznamu. Pro posun v databázi stačí zadat počáteční písmena. Prohlížení podle pořadového čísla je vhodné využít např. pro rychlou orientaci v posledních přírůstcích.

Novinky databáze RESERS jsou 10x ročně publikovány na stránkách knihovny MŽP. Upozornění na nové přírůstky se pravidelně objevuje na titulní stránce v Aktualitách.


Informace poskytuje:
Mgr. Jaroslava Kotrčová, tel.: 26712 2531, fax: 267 311 381