Přeskočit navigaci
 
 

Navigační cesta

Titulní strana  > Zprávy z EU – Krátké zprávy ze zahraničních periodik z oblasti ŽP

 
Stálé URL této stránky. Chctete-li kdykoliv najít tuto stránku, bez ohledu na její možné fyzické přemístění, uložte si záložku na tento odkaz.

Zprávy z EU – Krátké zprávy ze zahraničních periodik z oblasti ŽP

Vážení uživatelé,

databáze Zprávy z EU – Krátké zprávy ze zahraničních periodik přináší výběr informací zpracovaných podle článků v zahraničních periodikách, které odebírá odborná knihovna RIS MŽP. Část těchto informací je zveřejňována rubrice Ekologický monitor informací z EU/ES periodika EKO VIS. Informační zpravodaj . Plné texty článků v originálním jazyce jsou k dispozici v knihovně MŽP. Databáze je aktualizovaná průběžně.

Vyhledávání v databázi:

Modrá lišta nabízí volbu způsobu prohledávání databáze.

Fulltextové hledání umožňuje rozšířené vyhledávání v jednotlivých polích databáze. Výsledek rešerše je možné tisknout nebo uložit do souboru - zobrazení pro tisk nebo na obrazovku. Při zobrazení „na obrazovku“ se jednotlivé záznamy zobrazují ve zkrácené podobě, plný text článku se otevře po kliknutí na název. Při „pro tisk“ se vytvoří seznam všech vyhledaných záznamů ve zkrácené podobě.

V databázi je možné listovat podle názvu, pramene, klíčových slov v českém nebo anglickém jazyce a podle aktuálnosti článků (pohled Novinky). Pohled „Novinky“ zobrazí záznamy článků seřazené od nejnovějších k nejstarším.