Ceny SDGs 2020: Přihlašování projektů

Asociace společenské odpovědnosti již čtvrtým rokem pořádá prestižní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku. Letošní ročník Cen SDGs však přináší několik novinek. Vybrané projekty budou mít možnost zapojit se do Akcelerátoru Cen SDGs. Nově budou také oceněny projekty, které bojují se změnou klimatu.

Hlásit inovativní projekty s pozitivním dopadem na společnost i planetu je možné od 11. května do 30. června 2020 na webových stránkách www.globalnicile.cz, a to v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting.

Součástí Cen SDGs je navíc cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cílů a principů zahraniční rozvojové spolupráce a nově také speciální Ocenění zodpovědného využívání technologií při naplňování SDGs, jehož partnerem je společnost Google. Novinkou bude letos zapojení široké veřejnosti do online hlasování, z něhož vyvstane vítěz kategorie Změna klimatu, která je vyhlášena ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Nejlepší projekty, které úspěšně bojují se změnou klimatu, bude veřejnost vybírat od 24. srpna do 10. září 2020.

Ceny SDGs demonstrují partnerství a spolupráci mezi sektory (tzv. Public Private Partnership). Jedná se o první nezávislé ocenění v naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN na světě, které v Česku již od roku 2017 uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem životního prostředí a Světovým fondem pro ochranu přírody. Byznys partnery letošního ročníku jsou společnosti Unilever a Google. Mediálními partnery pak Forbes Česko, Marie Claire a WHAT.