Mezinárodní noc pro netopýry 2019

Česká společnost pro ochranu netopýrů vás zve na 23. ročník Mezinárodní noci pro netopýry, která se koná tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Přijďte se seznámit se zajímavým životem těchto tajuplných nočních savců.

Akce je určena široké veřejnosti, dětem i dospělým. V seznamu naleznete přehled všech 53 akcí pořádaných v roce 2019 v jednotlivých krajích ČR v období od 8. srpna do 27. září. A na co se můžete těšit?

Čekají vás přednášky o životě netopýrů a jejich ochraně, promítání prezentací a filmů, ukázky odchytu netopýrů do sítí, sledování netopýrů pomocí ultrazvukových detektorů ukázky ochočených hendikepovaných netopýrů, ale i soutěže a hry pro děti. Připraveny jsou také prohlídky jeskyní či noční vycházky do přírody. Nezapomeňte si s sebou vzít baterku a oblečení i obuv do terénu!

Akce označené hvězdičkou probíhají v rámci projektu podpořeného Ministerstvem životního prostředí. Mezinárodní noc pro netopýry (International Bat Night) se koná pod záštitou Dohody o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS).

Události pořádané ve vašem okolí najdete v Programu.

Aktualizované informace o událostech, které např. ještě nemají stanovený termín, najdete na stránkách České společnosti pro ochranu netopýrů.