Ministr Brabec bude jednat s Krakonošem. Pán hor chce uzavřít Krkonoše veřejnosti

Ministr Brabec bude jednat s Krakonošem. Pán hor chce uzavřít Krkonoše veřejnosti

Některá média dnes přetiskla znění dopisu Krakonoše, pána a vládce hor, k lidu. Kvůli odpadkům, které neukázněná veřejnost zanechává v horách, v přírodě a mj. také v Krkonošském národním parku, se Krakonoš rozhodl od 1. 8. 2019 uzavřít Krkonoše pro všechno „lidské“.

Situaci je okamžitě nutné řešit, proto Krakonoše na schůzku pozval do Prahy ministr životního prostředí Richard Brabec, aby mu navrhl řešení, které, jak doufáme, uzavření hor předejde. Jednání s Krakonošem se uskuteční na Ministerstvu životního prostředí v úterý 16. 7. 2019 po 13 hodině.
Po setkání proběhne od 14 hodin tisková konference, na které spolu s Krakonošem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem vystoupí také ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch a tiskový mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Termín tiskové konference: 16. července 2019 ve 14 hodin.
Místo: Ministerstvo životního prostředí, Vršovická 65, Praha 10, místnost 900

Tisková konference je určená pouze zástupcům médií s platným novinářským průkazem (vstup na tiskovou konferenci nebude bez průkazu umožněn). Potvrzení účasti na TK prosím pošlete do úterý 16. 7. do 10 hodin na tiskove@mzp.cz.

Tiskové oddělení MŽP
Tel.: 267 122 534, 267 122 835
E-mail: tiskove@mzp.cz