Dnes slaví rys

Dnes slaví rys

Mezinárodní den rysů připadá na 11. června. Letos bude za podpory projektu Interreg Central Europe 3Lynx poprvé slaven minimálně v pěti zemích Evropy – České republice, Německu, Rakousku, Itálii a Slovinsku.

Příležitostí slavit a vzdělávat se bude v Česku několik. Můžete se například zúčastnit diskuze s názvem Rys ostrovid – mýta a fakta spolu s Jaroslavem Červeným z ČZU a Simonou Polákovou z MŽP ve Skautském institutu (Staroměstské nám. 1/4) v Praze od 19 hodin. V Liberci se v Knihkupectví a antikvariátu Fryč (Pražská 14) uskuteční od 18 hod přednáška a beseda Rysí příběhy s Terezou Minárikovou z Alka Wildlife. V Českých Budějovicích se tématu Rys ostrovid – mýta a fakta bude věnovat od 17 hodin Josefa Volfová z Hnutí Duha v Pansofii (Lannova třída 10). V Olomouci bude o rysovi od 18 hodin mluvit Miroslav Kutal v rámci Science café v Coffee Library (Biskupské nám. 1).

Dům přírody Českého lesa (Klenčí pod Čerchovem 4) pořádá celodenní akci Rysí den, jejíž součástí budou přednášky, film i výstava nebo workshopy o fotopastech i stopování. Začíná se v 10 hodin ráno, ukončení je plánováno na 16 hodinu. Alka Wildlife i Správa Národního parku Šumava na mezinárodní den rysů plánují akce pro školní třídy.

Bližší informace naleznete na stránkách projektu 3LYNX zde.

Kontakt pro média:
Tiskové oddělení MŽP
Tel.: 267 122 944 nebo 267 122 534
E-mail: tiskove@mzp.cz