Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Kdo ještě říká plastu dost

Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Kdo ještě říká plastu dost
V rámci #dostbyloplastu se snažíme ukázat, že bez jednorázových plastů se lze obejít. Neobaleno je jedním z obchodů, ze kterých si zboží odnesete ve vlastních obalech.

„Neobaleno jsme založili my, manželé Jan a Šárka. Vše začalo již před několika lety, kdy jsme hodně přemýšleli o současném způsobu života a jeho dopadu na vše okolo. Nejprve jsme se rozhodli přispívat a následně pomáhat některým neziskovým organizacím. Dále jsme se dostali k výměně značné části spotřebního zboží u nás doma (zejména drogerie) za menší množství výrobků a především za jejich ekologické varianty. I přesto jsme měli pocit, že to prostě není dost. A pak se to stalo. V roce 2017 v nás začala hlodat myšlenka: Proč se do toho nepustit naplno bezobalovým obchodem?

A tak jsme si otevřeli bezobalovou prodejnu potravin a drogerie na Praze 13 hned u metra Lužiny. Největší odměnou jsou pro nás spokojení navracející se zákazníci a pozitivní zpětná vazba na kvalitu potravin, zároveň to, jak si lidé nosí vlastní znovupoužitelné obaly, které si u nás naplní. Věříme, že se myšlenka bezobalového nakupování postupně rozšíří a nadchne více a více lidí. Protože, jak to jednou člověk zkusí, už není cesty zpět.“

Jan Petrovič, Neobaleno, www.neobaleno.cz