Reakce na článek v úterní MFD „Michal Hašek podepsal nájem u Dalíkova strýce“

Reakce na článek v úterní MFD „Michal Hašek podepsal nájem u Dalíkova strýce“

V úterní MF Dnes vyšel článek na téma vztahů vlastníků realitní společnosti Bramley, která pronajímá v Brně podle redaktora MFD Valáška „luxusní residenci Mezírka“ (viz přiložené fotografie). Redaktor současně ve svém textu vytváří dojem, že existuje nějaká podivná spojitost mezi ředitelem Odboru výkonu státní správy MŽP Jaroslavem Pospíšilem, mj. kdysi bývalým radním za ODS a panem Dalíkem, bývalým poradcem M. Topolánka (ODS).

Žádná taková spojitost ale neexistuje! Pan redaktor Valášek se na MŽP vůbec neobrátil, aby si ověřil detaily k uzavřené nájemní smlouvě, a zcela neseriózně vytváří ve svém textu dojem senzačního odhalení.

Odbor výkonu státní správy Ministerstva životního prostředí v Brně se nastěhoval do zmiňovaných prostor, které rozhodně nejsou „luxusní residencí“, ale úplně běžnými kancelářemi, již v roce 2000, a to na základě Smlouvy o nájmu nebytových prostor mezi MŽP a firmou Stavening a.s. MŽP tedy v objektu Mezírka sídlí téměř 20 let a to, že objekt postupně za 18 let změnil majitele i provozovatele, není důvod k tomu, aby MŽP hledalo jiné prostory. Natož aby prověřovalo, kdo je čím strýcem, což ze zákona ani dělat nemůže. MŽP se řídí cenou v místě a čase obvyklou vzhledem k potřebám na prostor a služby s ním spojené, což bylo při podepisování nájemních smluv vždy ověřeno. Poslední dodatek smlouvy zveřejněný v registru smluv byl uzavřen 26. 4. 2018 a jeho celková hodnota, na niž poukazuje autor článku, činí přesně 3,017.654,24 Kč. Tato částka zahrnuje 3 roky nájemného a souvisejících služeb.

Závěrem je třeba zdůraznit, že ředitel Pospíšil nastoupil do úřadu v roce 2012, tedy 12 let poté, co se do předmětných prostor spojovaných s rodinou lobbisty Dalíka MŽP nastěhovalo. Redaktorův postup proto považujeme přinejmenším za neseriozní a jsme přesvědčeni, že by v tomto případě měla následovat omluva ze strany pana redaktora směřovaná na ředitele odboru Jaroslava Pospíšila.

Fotogalerie