Ministr Richard Brabec přednášel na pražské Vysoké škole ekonomické

Ministr Richard Brabec přednášel na pražské Vysoké škole ekonomické

Ministr životního prostředí Richard Brabec představil večer v úterý 17. dubna 2018 svůj rezort na Vysoké škole ekonomické v Praze v rámci série přednášek s názvem Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců.

Ministr Brabec zdůraznil propojení svého ministerstva s Evropskou unií jak prostřednictvím legislativy, tak i evropských dotačních fondů, administrovaných Státním fondem životního prostředí ČR.

Velkou část své přednášky věnoval ministr Brabec financování a programům na ochranu a zlepšení životního prostředí v České republice. A také jednotlivým složkám životního prostředí, jejich aktuálnímu stavu a očekávanému vývoji s nastíněním opatření potřebných k nastartování pozitivních změn. Zmínil hlavně aktuální palčivé problémy našeho životního prostředí, mezi něž patří změna klimatu a její průvodní jevy - extrémní sucho a na opačné straně povodně a přívalové deště. Ministr dále rozebral problematiku odpadového hospodářství a s ní související připravované legislativní změny a také kvalitu ovzduší, která patří mezi trvalé priority MŽP.

Prezentace na VŠE (PDF, 31 MB)

Kontakt pro více informací:
Tiskové oddělení MŽP
Tel.: 267 122 944 nebo 267 122 534
E-mail: tiskove@mzp.cz