Za nejkrásnější snímky magického kouta v české přírodě víkend pro dva v národním parku

Za nejkrásnější snímky magického kouta v české přírodě víkend pro dva v národním parku

Praha, 7. srpna - Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo letní soutěž s názvem Moje Magické Místo v české přírodě. Širokou veřejnost motivuje k výletům do české přírody a objevování jejích netušených zajímavých míst. Ministerstvo bude fotografie průběžně zveřejňovat na svých facebookových stránkách. Z nejzdařilejších laických snímků se chystá putovní výstava se stejnojmenným názvem.

„Chceme dát prostor veřejnosti, aby sama pro sebe objevila i ty zapadlé nebo neokoukané pohledy na českou přírodu. Fotografie by měly ukázat unikátní místo v jakémkoliv chráněném území v České republice, ať malo-nebo velko-plošném, tedy v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo přírodní památce,“ vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec. A pro ilustraci připojuje svou nesoutěžní fotografii představující magické místo v Národním parku Šumava.

Účastníci soutěže totiž mají fotografií zachytit nejpůsobivější místo v české přírodě, jaké znají nebo jaké objeví při letním putování, a ke snímku připojit krátké vysvětlení, v čem vidí jeho kouzlo, případně dát soukromý tip na turistickou aktivitu, které se v daném místě rádi věnují.

Soutěž Moje Magické Místo potrvá do 30. září a k jejím hlavním cenám patří dvě noci ubytování v jednom z národních parků ČR pro dvě osoby spolu s komentovanou vycházkou se strážcem národního parku. Další úspěšní lovci snímků budou odměněni dárkovými balíčky s tematikou životního prostředí.

Více informací najdete na webové stránce


Kontakt pro více informací:
Petra Roubíčková
tisková mluvčí MŽP
Tel.: +420 739 242 382
E-mail: petra.roubickova@mzp.cz