Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský prosadil program Nová zelená úsporám

Vláda dnes schválila program Nová zelená úsporám. Ten do roku 2020 přinese dotace v celkové odhadované výši 27 miliard korun, které by měly udržet nebo vytvořit přibližně 70 tisíc pracovních míst.

„Jedná se o nejvýznamnější prorůstové opatření, které v současné době může česká ekonomika dostat. Program z jedné investované koruny přinese zpět do našeho hospodářství minimálně tři další koruny, jak prokázala praxe Programu Zelená úsporám,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

V úspěšném předchozím programu se zateplilo 36 tisíc rodinných a na 6 tisíc starých bytových domů. Každá investovaná miliarda přinese občanům na 2700 pracovních míst, a podpoří tak především lokální zaměstnavatele ve stavební výrobě a službách, tedy hlavně malé a střední firmy, živnostníky a drobné podnikatele v regionech.

„Jsem rád, že vláda program schválila. Můžeme kontinuálně navázat na současnou výzvu, kde lidé mohou žádat o dotace na komplexní rekonstrukce rodinných domů. Ministerstvo životního prostředí očekává konce roku 2013 podíl výnosu z emisních povolenek, který bude určen na program Nová zelená úsporám, ve výši 1,5 miliardy korun. Do konce roku navíc počítáme s tím, že tato částka by se mohla zvýšit až na 2 miliardy,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

Program Nová zelená úsporám 2014 odstartuje 1. ledna 2014. V tuto chvíli je na účtu připraveno 1,5 miliardy korun, do konce roku pak očekáváme navýšení až na 2 miliardy korun. Lidé tak již nyní mají jistotu, že finanční prostředky na tento program jsou připraveny a mohou tak začít s přípravou dokumentace.
Kontakt pro více informací:
Matyáš Vitík
tiskový mluvčí MŽP
Mobil: 606 111 060
Email: tiskove@mzp.cz