Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil ekoškolu v Ostravě – Hrabůvce

Ministr Tomáš Chalupa si v rámci své návštěvy Ostravy prohlédl Základní školu Provaznickou v Ostravě – Hrabůvce, která je jednou z nejúspěšnějších ekoškol u nás – na svém kontě má již tři tituly „Ekoškola roku“.

„Program Ekoškola učí studenty myslet ekologicky a vždy s ohledem na životní prostředí. Jsem velmi rád, že jsem mohl jeho výsledky vidět přímo v praxi v jedné z ostravských škol, protože právě v tomto regionu je třeba věnovat životnímu prostředí mimořádnou pozornost“, řekl ministr Tomáš Chalupa.

Životní prostředí na Ostravsku se stalo také hlavním tématem besedy, na které s ministrem Tomášem Chalupou diskutovali žáci osmého a devátého ročníku.

Ekoškola je mezinárodní program, určený pro základní a střední školy, ve kterém žáci a studenti ve spolupráci s učiteli usilují o dosažení ekologicky šetrnějšího provozu a zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí. Zároveň s tím se žáci a studenti učí o environmentálních tématech, jako je např. třídění a minimalizace vzniku odpadu nebo úspora energií a vody. V současnosti je do programu zapojeno celkem 232 škol v České republice.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii z návštěvy ministra Tomáše Chalupy a delegace ministerstva životního prostředí v ostravské ekoškole.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP