Farmářské tržiště na pražské náplavce se přidává k #dostbyloplastu

Farmářské tržiště na Rašínově Nábřeží pražské náplavky určitě znáte. Tentokrát tu na vás ale čeká novinka. Jednorázové plastové kelímky na nápoje už jsou pasé, a tak vám tu nově studené nápoje nalejeme do těch opakovaně použitelných. Jsou zálohované a vratné a mají na sobě krásnou grafiku pražských náplavek.

Břehy náplavky si možná budou bez povalujících se jednorázových kelímků připadat opuštěné, ale my tedy rozhodně ne!

A co káva? Ti z vás, kteří už mají vlastní cestovní hrneček, šetřte prosím přírodu a vezměte si ho s sebou. Na ostatní čeká opakovaně použitelný kelímek #dostbyloplastu. Stačí vyplnit náš “odpadový dotazník” a je váš! Najdete ho ve stáncích #dostbyloplastu a u hostesek a promotérů, na které narazíte na každém “rohu”. A někteří třeba narazí i na ministra Brabce, který se do rozdávání taky rozhodl zapojit.

Pro ty z vás, kteří na náplavku dorazí brzo, se možná ještě najde i najěká ta plátěná taška z projektu MŽP, který probíhal na přelomu roku, kdy se zpoplatňovaly tašky plastové. Ale zase, pokud už máte svou doma, berte ji s sebou! Pojďme tyhle trhy udělat co nejvíc šetrné k přírodě. Je to přece #nasenaplavka, tak jí řekněme #dostbyloplastu.

A svůj sáček na ovoce, zeleninu a pečivo už máte? Ne? Tak to vás potěší, že tu najdete i stánky Frusack Frusack, MagsBags a Tierra verde , kde si tuhle bezvadnou věcičku budete moci koupit. V nabídce toho u nich ale bude ještě mnohem víc. Přijďte se o tom přesvědčit sami.

Moc se na vás těšíme!

. . .

A jak tahle akce vznikla?

Ministerstvo životního prostředí se spojilo s Trade Centre Praha, které pro magistrát pražskou náplavku spravuje a se z.s. Archetyp, který provozuje Farmářské tržiště Náplavka a společně jsme se vrhli do změn. Zatím se jedná o kelímky, ale v blízkém budoucnu tu plánujeme přejít na zcela bezobalové fungování.