Mezinárodní filmový festival EKOFILM

Jdi na vzduch! To je letošní motto nejstaršího středoevropského festivalu filmů zaměřených na životní prostředí, který v říjnu ovládne Brno. Co na vás čeká? Desítky filmů v kině Scala, přehlídka EKOEXPO na náměstí Svobody, programy pro školy i diskuze s předními environmentalisty v Otevřené zahradě, besedy s českými i zahraničními hosty v prostorách Masarykovy univerzity i zážitkové programy.

Již ve středu 4. října od půl sedmé večer na vás v parku na Moravském náměstí čeká open-air otevírací koncert česko-americké formace N.O.H.A.

Hlavním festivalovým místem bude kino Scala. Právě tady si během festivalového čtvrtka a pátku užijete české i zahraniční filmy a s nimi poznáte osobně i jejich tvůrce a protagonisty.

Středobodem doprovodného programu bude areál EKOEXPO, který na tři festivalové dny vyroste na náměstí Svobody. Najdete tu přehlídku nejnovějších trendů a novinek v oblasti elektromobility a šetrné mobility i s ukázkovým vozem TESLA. V EKODÓMU dostanou prostor zajímavé osobnosti festivalu, včetně největší festivalové hvězdy – Staffana Widstranda, jednoho z nejvlivnějších fotografů divoké přírody současnosti.

O čem přemýšlí nejzajímavější environmentální osobnosti současnosti? To se od nich dozvíte osobně na besedách a diskuzích – Bláha, Librová, Hoffman, Musil, Marušinec, Miko a mnoho dalších.

Festival myslí i na školy – v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, na náměstí Svobody i na Moravském náměstí v E.ON Energy Trucku na ně čeká zážitkový dopolední program.

Kompletní program najdete na www.ekofilm.cz

Pořadatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí, festival organizuje Key promotion s. r. o., Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.