Letní škola ochrany klimatu 2020 - soběstačnost a udržitelnost - domácnost, obec, stát

Kdy: 21. 8. 2020 (20.00) - 26. 8. 2020 (10:00)
Kde: Centrum Veronica, Hostětín 86

Ekologický institut Veronica s podporou Ministerstva životního prostředí v rámci Programu na podporu projektů NNO vás zve na letní školu ochrany klimatu s tématem soběstačnost a udržitelnost se zaměřením na domácnosti, obce i stát.

Témata letní školy
  • Co se vlastně děje s klimatem? Je to důležité? Ohrožuje nás to? Máme se o to zajímat a můžeme s tím něco udělat?
  • Jak můžeme snížit uhlíkovou stopu domácnosti i obce?
  • Jak využívat obnovitelné zdroje a co je to energetická revoluce? Jak na odolnější a soběstačnější obec, jakou strategii zvolit, jak se zapojit? A co je to stav klimatické nouze?
  • Proč je sucho, co s ním, jak zadržet vodu na pozemku i v krajině a jak využívat dešťovku? Kolik stromů sázet, aby nám to pomohlo... a pomůže to vůbec? Jaké budou lesy budoucnosti?

Letní škola ochrany klimatu v Hostětíně vám pomůže přemýšlet o vlastní strategii a najít inspiraci, jak svou aktivitou přispět ke změnám v obcích. Společně s odborníky na dané téma proberete prakticky i teoreticky změny klimatu v souvislostech. Součástí programu je i exkurze na místa dobré praxe, kde se teorie již stala skutečností.

Cena: 5300 Kč (včetně ubytování na 5 nocí, celodenního stravování, dopravy na exkurze a organizační poplatek. Příspěvek pro lektory je snížen díky podpoře Ministerstva životního prostředí).

Více informací a registrace