DNY JESKYNÍ V PRAZE

4. – 30. ČERVNA 2012

Nákupní centrum Eden

 • 4. 6. – 19. 6. Výstava Zpřístupněné jeskyně ČR v NC Eden (2. patro)

Park Karlovo náměstí

 • 19. – 8. 7. Venkovní výstava Zpřístupněné jeskyně ČR & Krása detailu, městský park na Karlově náměstí

Zámek Ctěnice

 • 15. 8. – 30. 9. Výstava Světové dědictví v hloubkách země, zámek Ctěnice, Kočárovna

Přednášky: Jeskyně ČR

 • 5. 6. - Zpřístupněné jeskyně v ČR – přednášející RNDr. Petr Zajíček
  Ministerstvo životního prostředí, místnost 900, Vršovická 65, Praha 10. Čas: 16,30h. Kolik je českých veřejnosti dostupných jeskyní a kde je najdete? Která se pyšní největší výzdobou, největším jezerem nebo nejkrásnější výzdobou? Mapy, diapozitivy, komentář odhalí turisticky nejatraktivnější zajímavosti o zpřístupněných jeskyních.
 • 11. - 14. 6. Speleoterapie - MUDr. Pavel Slavík, primář Dětské léčebny se speleoterapií.
  Agentura Czech Tourism, mediální centrum Orbis, Vinohradská třída 46, Praha 2. Čas: 16,30h.
  Jeskyně léčí. Pobyt v nich má svou léčivou sílu na nemoci dýchacích cest. V Císařské jeskyni Moravského krasu se touto terapií léčí malí i velcí pacienti.
 • 20. 6. - Netopýři České republiky dříve a dnes – přednášející RNDr.Miloš Anděra, CSc., zoololog, pracovník Národního muzea v Praze.
  Ministerstvo životního prostředí, místnost 900, Vršovická 65, Praha 10. Čas: 16,30h. Co všechno víte o tajemných obyvatelích našich jeskyní? Seznamte se s jejich historií a současností.
 • 25. 6. – Pobyt ve tmě - přednášející Roman Mlejnek, oddělení péče o jeskyně SJ ČR – Přírodovědecká fakulta UK, Mineralogická posluchárna (1. patro), Albertov 6, Praha 2. Čas: 16,00h.
  Jak to vypadá, když se člověk "zavře" na 10 dní do jeskyně? Vše se dozvíte při sledování filmu s komentářem a čtení z knihy tohoto badatele, popisující zkušenosti a prožitky z desetidenního pobytu v naprosté tmě a vlhku.
 • 27. 6. - Výzdoba jeskyní – přednášející Alexandr Komaško, vedoucí Správy Koněpruských jeskyní.

Ministerstvo životního prostředí, místnost 900, Vršovická 65, Praha 10. Čas: 16,30h. Jak vypadají brčka, excentrika nebo záclonky? Detaily podzemní výzdoby, jejich vznik i vývoj nastudujete při přednášce doprovázené dechberoucími snímky z našich jeskyní.