Czech Envi Thesis: Vyhlášení

Kdy: 3. prosince 2020
Kde: online na FB Czech Envi Thesis

Kdo jsou ti, do kterých vkládáme naději, že vyřeší naše environmentální problémy? Finále studentské soutěže Czech Envi Thesis 3. prosince se zúčastní pětice nejlepších studentů z českých univerzit a vysokých škol. Ti představí své práce z oblasti psychologie chování, obnovitelných zdrojů, sucha, změny klimatu a problematiky šetrného zemědělství v krajině.

Dozvíte se tak např. do jaké míry je naše (ne)ekologické chování ovlivněno nevědomými procesy v mozku, zda se vyplatí pokrývat střechy fotovoltaikou, zda se sucho řeší i v malých obcích, jakou odpovědnost může nést stát za změnu klimatu, nebo jestli zemědělce v praxi zajímají stromy lemující pole.

Do druhého ročníku soutěže, kterou pod záštitou ministra životního prostředí pořádá Institut pro ekonomickou a ekologickou politiku (IEEP) při Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, se zapojilo 62 studentů z 14 českých univerzit a vysokých škol.

Kdo se stane vítězem letošní Czech Envi Thesis zjistíte v živém přenosu na sociální síti Facebook. Upozornění na událost si můžete zapnout zde.

Stáhněte si...