ČT 1, Události v regionech - Ostrava: Kraj vyhlásí další vlnu dotací

Tomáš VZOREK, moderátor

--------------------

Už zítra vyhlásí Moravskoslezský kraj předpřípravu žádostí na další vlnu kotlíkových dotací. Bude tak první ze všech krajů, kde si lidé budou moci zažádat o peníze na nový kotel. Pro tuto vlnu dalo ministerstvo životního prostředí k dispozici kraji 900 milionů korun a spojilo 2 výzvy dohromady. Další peníze poskytne kraj. Konečná částka tak bude přesahovat 1 miliardu.

Jan KŘÍŽ, náměstek ministerstva životního prostředí

--------------------

Moravskoslezský kraj je, je oblastí, kde bylo vyhlášeno nejvíce smogových situací v posledních letech. Je evidentní, že situace je kritická, je potřeba ji řešit, řešit velmi rychle, proto jsme se rozhodli, že tu alokaci takhle dáme, to znamená, spojíme vlastně dvě výzvy do jedné.

Tomáš VZOREK, moderátor

--------------------

Moravskoslezský kraj předpokládá, že by se v této vlně mohlo vyměnit až 9 tisíc kotlů. Nový kotel vypustí do ovzduší ročně až o 100 kilogramů prachu méně. V závislosti na typu kotle může zájemce získat dotaci až 150 tisíc korun.

Jarmila UVÍROVÁ, náměstkyně hejtmana MS kraje /ANO/

--------------------

Předpříprava žádostí začne probíhat od zítřka a příjem žádostí proběhne 5. září od 10 hodin a končí do konce roku 2018. Samotná realizace musí proběhnout do 13. 12. roku 2019.

Celá reportáž ke shlédnutí zde.

Zdroj: ČT 1, Události v regionech - Ostrava, 28. 6. 2017