Organizační struktura

Organizační strukturu Ministerstva životního prostředí tvoří ministr, sekce, odbory a oddělení. Kliknutím na jméno příslušného zaměstnance získáte jeho kontaktní údaje, včetně e-mailu.
Grafické schéma aktuální organizační struktury (PDF, 196 kB)

010 Odbor interního auditu a finanční kontroly - Ing. Vladimír Sassmann
011 odd. interního auditu - Ing. Ondřej Vaculík
012 odd. finanční kontroly - Bc. Jaroslav Svoboda

020 Odbor bezpečnosti a krizového řízení - Ing. Jiří Bednář
021 odd. bezpečnosti - Ing. Jana Vorlíčková
022 odd. krizového řízení - Mgr. Marie Bajerová

100 Sekce politiky životního prostředí a mezinárodních vztahů - Ing. Vladislav Smrž

120 Sam. odd. politiky a strategií životního prostředí - Anna Pasková, M.A.

130 Sam. odd. tiskové a PR - Bc. Petra Roubíčková

140 Odbor mezinárodních vztahů - Ing. Michal Pastvinský
141 odd. Evropské unie - Ing. Gabriela Říhová
142 odd. zahraničního protokolu - Ing. Petra Tachecí
143 odd. dvoustranné spolupráce - Ing. Klára Wajdová
144 odd. mezinárodních organizací - Mgr. Lukáš Pokorný
145 odd. mnohostranných smluv - PhDr. Ing. Přemysl Štěpánek
146 odd. infringementu - Mgr. Kamila Kriegová

150 Sam. odd. vládní a parlamentní agendy - PhDr., Mgr. Jiří Holík

200 Sekce úřadu ministerstva - Ing. Jan Landa

210 Odbor informatiky - Ing. Jana Vodičková
211 odd. informatiky - Ing. David Špalt
212 odd. rozvoje - Mgr. Jaromír Adamuška

220 Odbor rozpočtu - Ing. Josef Bečvář
221 odd. rozpočtu kapitoly - Ing. Luboš Dufek
222 odd. rozpočtu ministerstva - Jana Coubalová
223 odd. účtárny - Věra Šťastná
224 odd. programového financování - Radka Janáková

230 Odbor provozní - Ing. Martina Setzerová
231 odd. hospodářské správy - Mgr. Pavla Oborníková
232 odd. majetkoprávní a investic - Ing. Eva Doležalová
233 odd. evidence majetku, BOZP a PO - Mgr. Eva Formánková

240 Sam. odd. veřejných zakázek - Mgr. Karolína Týlová

250 Odbor ekonomiky životního prostředí - Mgr. Radka Švábová
251 odd. ekonomických analýz - Ing. Alena Krejčová
252 odd. projektů a controllingu - Ing. Roman Stojanov

260 Odbor personální a státní služby - Ing. Kamil Srnec
261 odd. výběrových řízení a odměňování - Ing. Stanislava Novotná
262 odd. vzdělávání a úřednické zkoušky - Mgr. Daniel Rydval

300 Sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů - Ing. Jan Kříž

320 Odbor finančních a dobrovolných nástrojů - Ing. Tomáš Kažmierski
321 odd. finančních nástrojů - Ing. Petr Lysý
322 odd. dobrovolných nástrojů a spolupráce s NNO - Mgr. Daniel Hájek
323 odd. programů EU - Mgr. Michal Petrus

330 Odbor fondů EU - Ing. Jaroslav Michna
331 odd. metodické a informačních systémů fondů EU - Ing. Petr Koleška
332 odd. financování fondů EU - Ing. Petr Janda
333 odd. kontrol a auditů fondů EU - Ing. Šárka Hartychová
334 odd. právní podpory fondů EU - Mgr. Kateřina Holendová
335 odd. implementace projektů fondů EU - Ing. Lucie Pudivítrová, Ph.D.
336 odd. Technické pomoci fondů EU - Mgr. Radek Brynda
337 odd. monitoringu a evaluací fondů EU - Ing. Barbora Holková

360 Sam. odd. programu Nová zelená úsporám - Ing. Pavel Nejedlý

400 Sekce státní správy - Ing. Vladimír Mana

410 Odbor legislativní - JUDr. Libor Dvořák
411 odd. horizontální a ekosystémové legislativy - Mgr. Eva Mazancová
412 odd. technické legislativy - Mgr. Hana Nenutilová

430 Odbor právní a řízení státní správy - JUDr. Jiřina Nováková
431 sekretariát rozkladové komise - Mgr. Marek Geleta
432 odd. řízení státní správy - Mgr. Zdeňka Kalousová

500 Odbor výkonu státní správy I, Praha - Ing. Miloslav Kuklík
501 oddělení 1 - RNDr. Marie Dvořáková, CSc.
502 oddělení 2 - Mgr. Antonín Frič

510 Odbor výkonu státní správy II, České Budějovice - JUDr. Hana Dvořáková
511 oddělení 1 - Ing. Zdeněk Nešpol
512 oddělení 2 - Ing. Ladislav Studený

520 Odbor výkonu státní správy III, Plzeň - Ing. Hubert Bošina
521 oddělení 1 - Ing. Václav Sochor
522 oddělení 2 - RNDr. Daniela Šlajsová

530 Odbor výkonu státní správy IV, Chomutov - Ing Miroslav Libecajt
531 oddělení 1 - Ing. Stanislava Zemková
532 oddělení 2 - Bc. Tomáš Soper

540 Odbor výkonu státní správy V, Liberec - Ing. Milan Kubíček
541 oddělení 1 - Ing. Jiří Holý
542 oddělení 2 - Mgr. Iveta Krušková

550 Odbor výkonu státní správy VI, Hradec Králové - Ing. Libor Hejduk
551 oddělení 1 - RNDr. Taťána Trojanová
552 oddělení 2 - Ing. Ilona Heroldová

560 Odbor výkonu státní správy VII, Brno - Ing. Jaroslav Pospíšil
561 oddělení 1 - Ing., Bc., Mgr. Josef Žák
562 oddělení 2 - Ing. Bc. Tomáš Saňka

570 Odbor výkonu státní správy VIII, Olomouc - Ing. Bc. František Ondráš
571 oddělení 1 - Ing. Kamila Kudelová
572 oddělení 2 - Mgr. Jiří Dostál

580 Odbor výkonu státní správy IX, Ostrava - Ing. Tomislav Střelec, CSc.
581 oddělení 1 - Ing. Leo Kraina
582 oddělení 2 - Ing. Kamila Badurová

600 Sekce ochrany přírody a krajiny - Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D.

610 Odbor obecné ochrany přírody a krajiny - Ing. Jiří Klápště
611 odd. ochrany krajiny a lesa - Ing. Pavel Chotěbor
612 odd. ochrany půdy
613 odd. programů - Ing. Linda Franková

620 Odbor zvláštní územní ochrany přírody a krajiny - RNDr. Alena Vopálková
621 odd. maloplošných chráněných území - Ing. Petr Stloukal
622 odd. chráněných krajinných oblastí - Ing. Pavel Dorňák
623 odd. národních parků - Ing. Jan Rejzek

630 Odbor druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků -
Ing. Jan Šíma
631 odd. mezinárodních úmluv - Mgr. Jiří Mach
632 odd. druhové ochrany - RNDr. Jana Zmeškalová
633 odd. soustavy NATURA 2000 - Mgr. Petr Havel

660 Odbor geologie - RNDr. Martin Holý
661 odd. geofaktorů a geologických prací - RNDr. Peter Pálenský
662 odd. nerostných zdrojů - Ing. Petr Uldrych

700 Sekce technické ochrany životního prostředí - Ing. Berenika Peštová, Ph.D.

710 Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence -
Mgr. Evžen Doležal
711 odd. SEA - Mgr. Lukáš Záruba
712 odd. mezistátní EIA - Ing. Milan Muzikář
713 odd. metodiky a projektové EIA - Ing. Petr Slezák
714 odd. IPPC a IRZ - Ing. Jan Slavík

720 Odbor odpadů - Ing. Jaromír Manhart
721 odd. přeshraničního pohybu odpadů a mezinárodní spolupráce - Ing. Jana Samková
722 odd. koncepcí a technologií - Ing., Bc. Jan Maršák, Ph.D.
723 odd. zpětného odběru - Ing., Mgr. Ladislav Trylč

740 Odbor ochrany vod - Ing. Josef Nistler
741 odd. ochrany vod - Ing. Evžen Zavadil
742 odd. ochrany před povodněmi - Ing. Pavel Marták
743 odd. mezinárodní spolupráce a plánování v oblasti vod - Ing. Jaroslav Kinkor

750 Odbor environmentálních rizik a ekologických škod - Ing. Karel Bláha, CSc.
751 odd. prevence rizik a chemické bezpečnosti - Ing. Pavel Forint, Ph.D.
752 odd. sanace - RNDr. Richard Přibyl
753 odd. geneticky modifikovaných organismů - Ing. Zuzana Doubková

770 Odbor energetiky a ochrany klimatu - Ing. Pavel Zámyslický, Ph.D.
771 odd. obchodování s emisemi - Ing. Jan Tůma
772 odd. energetiky a ochrany klimatu - Ing. Kateřina Suchá

780 Odbor ochrany ovzduší - Bc. Kurt Dědič
781 odd. kvality ovzduší - Ing. Magdaléna Vaňková
782 odd. spalovacích zdrojů a paliv - Mgr. Pavel Gadas
783 odd. technologických zdrojů - Ing. Jakub Achrer