Česká příroda

Česká příroda_logo
Letní videosoutěž MŽP „Moje Magické Místo v Minutě“

Videosoutěž volně navazuje na úspěšný předešlý ročník fotografické soutěže Moje Magické Místo, v rámci kterého MŽP obdrželo více než 100 fotografií Vašich magických míst pořízených v chráněných územích České republiky.

Letošní ročník je určen pro všechny nadšence profesionálního i amatérského natáčení české přírody. Cílem je opět zachytit Vaše magické místo v české přírodě - tentokrát však prostřednictvím krátkého videopříspěvku. Podmínkou zůstává pořízení příspěvku v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo jiné chráněné přírodní památce.

Tyto příspěvky pak budou zasílány prostřednictvím odkazu na volně dostupné datové úložiště (např. www.uschovna.cz) na e-mail akce@mzp.cz.

Pravidla soutěže:
 • Videopříspěvek zašlete na emailovou adresu Ministerstva životního prostředí akce@mzp.cz (vzhledem k velikosti záznamů doporučuje vyhlašovatel využít datové úložiště)
 • Každý videopříspěvek musí být zaslán spolu s doprovodným textem, který bude obsahovat:
  - Místo a čas pořízení
  - Jméno a příjmení autora
  - Tip z Vašeho magického místa (např. co tam mohou ostatní vidět, zažít, ochutnat) nebo vysvětlení, proč je pro vás místo magické
 • Videopříspěvek musí mít minimální rozlišení 720p (standardní rozlišení pro mobilní telefony apod.)
 • Délka videopříspěvku bude max. 1 minuta – lze zaslat jak nekomentovaný příspěvek, tak i příspěvek s komentářem
 • Každý soutěžící může do soutěže přihlásit max. 2 své příspěvky
 • Do soutěže je možné přihlásit pouze videopříspěvky, které nebyly oceněny v žádné jiné soutěži
 • Vyhlašovatel – Ministerstvo životního prostředí – si vyhrazuje právo s přihlášenými videopříspěvky volně disponovat a využít je pro jakékoliv účely nekomerčního charakteru. Každý soutěžící bere na vědomí, že zasláním videopříspěvku do soutěže projevuje souhlas s těmito podmínkami.
 • Soutěž Moje Magické Místo v Minutě potrvá od 15. července do 30. září.
HODNOCENÍ FB SOUTĚŽE

Ze všech došlých videopříspěvků vyberou zástupci tiskového oddělení MŽP každé dva soutěžní týdny nejzajímavější příspěvky a ty zveřejní na FB MŽP. Fanoušci stránek MŽP budou moci hlasovat pro nejlepší videopříspěvek pomocí označení Like. Každé dva týdny oceníme 1 videopříspěvek s největším počtem „lajků“ dary od partnera soutěže NC Eden Praha.

HODNOCENÍ ODBORNOU POROTOU

Všechny zaslané videopříspěvky budou během měsíce října posouzeny odbornou porotou složenou ze zástupců národních parků a odborníků z MŽP. 5 nejlepších a nejzajímavějších videopříspěvků bude oceněno hodnotnými cenami:
1. - 3. místo 2 noci ubytování v jednom z národních parků ČR pro 2 osoby a 3 hodinová komentovaná vycházka se strážcem NP
nebo
zážitkový dárek aneb Proplazte se Sloupsko – šošůvskými jeskyněmi (zážitkový okruh pro dobrodruhy)
4. – 5. místo dárkový balíček s tématikou životního prostředí

Hlavními kritérii pro hodnocení videopříspěvků bude zachycení atmosféry a celkového uměleckého dojmu, přičemž délka videopříspěvku nebude mít na hodnocení vliv (nesmí však přesáhnout 1 minutu).

Vítězné příspěvky budou profesionálně zpracovány do filmové podoby a budou prezentovány na mezinárodním filmovém festivalu EKOFILM 2015 a dalších akcích MŽP.

Stáhněte si...